KRS: 0000031433
O Placówce Wsparcia
Placówka wsparcia prowadzona przez Stowarzyszenie „Aid” została zorganizowana w czerwcu 1998 poprzez adaptację dwurodzinnego domu mieszkalnego. Zgodnie z postanowieniem nr 116/207 Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, budynek został dostosowany do wymaganych potrzeb.

Placówka posiada 12 pokoi mieszkalnych (jedno, dwu i trzy osobowe), duży salon pobytu dziennego, własną kuchnie wraz z jadalnią oraz ogród z tarasem. Pokoje dla podopiecznych wyposażone są m.in. w łazienki, telewizory, klimatyzację i balkony. W placówce może przebywać do 25 osób starszych lub wymagających całodobowej opieki. Jest to niewielka ilość w porównaniu z innymi domami opieki, dlatego panuje tutaj bardzo domowa i rodzinna atmosfera.

Do kompleksowej opieki Stowarzyszenie zatrudnia 15 osób. Pobyt naszych podopiecznych wspierają prywatne firmy, instytucje publiczne oraz duża ilość wolontariuszy.

Całodobowa placówka wsparcia jest prowadzona przez Stowarzyszenie w ramach odpłatnej działalności pożytku publicznego, która nie jest działalnością gospodarczą.
Zapewniamy
całodobową opiekę dla osób chodzących i leżących
pobyt dzienny dla osób wymagających opieki
całodobowe wyżywienie z uwzględnieniem diety
opiekę lekarską i pielęgniarską
zorganizowanie czasu wolnego
zakwaterowanie w pokojach 1, 2 lub 3 osobowych
czas pobytu według potrzeb zgłaszającego
Potrzebna Dokumentacja
Potrzebna dokumentacja w ramach przyjęcia:
  • dowód osobisty pensjonariusza
  • dowód osobisty opiekuna
  • legitymacja rencisty
  • dokumentacja medyczna